زبان خود را انتخاب کنید

نرم افزار مديريت تغذيه

بسته نرم افزاري مديريت تغذيه مديران پس از 2 سال تحقيق و كار مداوم متخصصان شركت مديران و همچنين 8 ماه تست و بهينه سازي مداوم توسط متخصصان امور دام، آماده و قابل عرضه به تمام گاوداران محترم مي باشد.

 

مطالب مرتبط :

 

خرید آسان و آنلاین نرم افزارها از فروشگاه آسان دام

خرید نرم افزار مديريت تغذيه دام ( سبك و سنگين ) مديران

 

تغذیه به عنوان يكي از مهمترین مسائل دامپروری است. تغذیه دام از نظر اقتصادي و فیزیولوژیکی مهمترین نقش در امر پرورش داشته و حدود 70 درصد هزینه های یک دامداری را به خود اختصاص مي دهد. لذا با مدیریت و کنترل مصرف خوراک می توان در کاهش هزینه های دامداری نقش بسازی ایجاد نمود. نرم افزار تغذیه دام مدیران قابلیت ثبت کلیه مقادیر کنسانتره ها، خوراک ها، مقدار افت خوراک و ثبت جیره مصرفی برای هر رده دامی را فراهم آورده و با محاسبه مبالغ خوراك هر رده دامي امکان بررسی مصرف خوراک هر رده دامي برای دامداران را فراهم كرده است.

 نرم افزار مدیریت تغذیه دام مدیران

 

  • گروه هاي دامي:

در اين بخش از نرم افزار تغذیه مدیران گروه هاي دامي تعريف و به هر گروه يك كد تخصيص داده مي شود. علاوه بر اضافه كردن، امكان اصلاح و يا حذف يك گروه دامي نيز وجود دارد. در صورتي كه به هر دليلي قرار نيست خوراكي به هر كدام از گروه هاي دامي اختصاصي يابد امكان غير فعال كردن گروه دامي نيز وجود دارد.  

 نرم افزار مدیریت تغذیه دام

 

 

  • خوراكها:

در اين قسمت كليه خوراك هايي كه در جيره دام استفاده مي شود و برخي موارد مانند ماده خشك، سرك بودن يا نبودن، گروه و دسته بندي خوراك مشخص مي شود. در صورتي كه نياز است بعد از رسيدن مقدار مشخصي از خوراك ثبت شده در انبار خوراك اعلان كمبود موجودي دهد، لازم است حداقل مقدار موجودي را در نقطه سفارش ثبت نمود. همچنين امكان فعال و غيرفعال كردن خوراك در اين بخش وجود دارد. همچنين نمايش خوراك ها براساس فعال يا غير فعال بودن نيز وجود دارد.

 نرم افزار تغذیه دام

 

 

  • عمليات انبار خوراك:

عمليات انبار خوراك به منظور ثبت اطلاعات ورود و يا خروج خوراك از انبار است. همچنین در اين بخش از نرم افزار مدیریت تغذیه دام ، امكان بررسي اطلاعات دقيق ورود و خروج هر كدام از خوراك هاي انتخابي وجود دارد. اگر به هر دليلي خوراك از انبار كسر شده باشد با استفاده از آيكون خروج از انبار غير از مصرف اين امكان وجود دارد. در صورتی كه بخواهیم اطلاعات مصرف روزانه که ثبت کرده ایم از انبار کسر شود از بخش انتقال مصرف خوراك به كاردكس استفاده می نماییم در این بخش از تاریخ تا تاریخ تعیین شده کلیه مصرفهای ثبت شده محاسبه و از انبار کسر می شوند.

ورود اطلاعات اقلام خوراكي به انبار را مي توان از طریق فایل اکسل و از بخش اكسل موجودي نيز انتقال داد. همچنين لازم است در پایان سال برای انتقال مانده پایانی به سال بعد از گزینه انتقال موجودي از سال قبل استفاده نمود. چنانچه ثبت قيمت خوراك ها برایتان مهم باشد در اين بخش علاوه بر ثبت قیمت هر خوراک، امكان انتخاب محاسبه بر سه اساس ميانگين موزون، پايين ترين قيمت و بالاترين قيمت وجود دارد.

نكته: در صورتیكه بخش تولید نیاز به انبار داشته باشد می توان از این بخش استفاده نمود در غیر اینصورت سیستم بدون استفاده از این بخش نیز می تواند به کار خود ادامه دهد.

 نرم افزار تغذیه مدیران

 

  • كنسانتره:

برای تعریف پرمیكس و کنسانتره از این بخش استفاده می شود. پرمیكس متشكل از چندین خوراک می تواند باشد و برای تعریف کنسانتره علاوه بر خوراکها امكان انتخاب پرمیكس را هم داریم. همچنين امکان حذف، اصلاح، فعال و غیرفعال کردن و یا کپی کنسانتره نيز وجود دارد.

 در این بخش درصد کلی و میزان ماده خشك خوراک نیز نمایش داده می شود و امكان تغيير ماده خشك خوراك نيز امكان پذير است. کنسانتره نوشته شده توسط کارشناس جیره نویس را می توان براساس درصد یا مقدار هر خوراک ثبت نمود.

علاوه براین در صورتی که میخواهید بدانید یک خوراک خاص در چه کنسانتره های استفاده شده است امکان جستجو در این بخش و با استفاده از آیکون نمایش کنسانتره های خوراک وجود دارد.

توجه داشته باشيد، در صورتیكه از پرمیكس و یا کنسانتره ای استفاده شود دیگر قابل تغییر نخواهند بود و برای تغییر باید از آنها کپی گرفته شود که به تاریخ روز ایجاد شود و کاربر می تواند تغییرات لازم را در آن اعمال نماید در اینصورت کنسانتره تاریخ قبلی غیرفعال می شود که در بخشهای دیگر دیده نشود.

نرم افزار تغذیه گاو شیری مدیران

 

  • جيره:

عملكردی شبیه بخش کنسانتره دارد با این تفاوت که علاوه بر خوراکها امكان انتخاب کنسانتره را نیز به شما میدهد. همچنین در بخش جزییات امكان ورود مقدار بصورت TMR (منظور جیرهای است که حاوی تمامی اقلام خوراکی است) و NTMR (منظور خوراکی است که بصورت مجزا ولی روزانه برای بهاربندهای مورد نظر ریخته می شود) برای خوراک انتخابی را نیز دارید.

 

 نرم افزار تغذیه دام سبک مدیران

 

 

  • افت:

در صورتي كه خوراكي افت وزن داشته باشد در اين بخش مي توان درصد افت را ثبت نمود. توجه کنید که این افت از انبار کسر نمی شود و فقط در گزارشاتی که با افت گرفته می شود اعمال میگردد.

 نرم افزار مدیریت تغذیه دام

 

  • مصرف:

اين بخش از نرم افزار مدیریت تغذیه دام شیری شامل قسمتي هاي مختلفي از جمله تخصيص خوراك براي دام ها، فرم خوراك ريزي در هر وعده، پسماند، بررسي مصرف، خروجي به صورت اكسل و همچنين امكان نمايش خوراك هاي تخصيص يافته به صورت هاي متفاوت وجود دارد. توجه داشته باشيد كه در این بخش مصرف خوراك بصورت روزانه مورد استفاده قرار میگیرد و بصورت پیش فرض به تاریخ روز فیلتر شده است و در زمان ورود فقط اطلاعات امروز دیده می شود.

زمانیكه برای اولین بار سیستم را راه اندازی میكنید برای ثبت مصرف جديد باید اطلاعات اتصال به مدیران را تنظیم نمایید البته این کار از طریق بخش تنظیمات نیز امكان پذیر است. سپس لیست بهاربندهای موجود در مدیران همراه با اطلاعات بهاربندها و تعداد دام موجود در مدیران برای تاریخ انتخابی نمایش داده می شود و کاربر می تواند بهاربندهایی که برای انها میخواهد مصرف ثبت کند را انتخاب کند. در این بخش امكان انتخاب بهاربندهای اخرین ثبت مصرف وجود دارد همچنین امكان کپی کردن تعداد تغذیه از روز قبل نیز وجود دارد در صورتیكه این گزینه انتخاب نشود تعداد مدیران و تعداد تغذیه برابر خواهد بود. قابل ذکر است کلیه اطلاعات مصرف از روز قبل برای بهاربندهای انتخابی کپی می شود و نیازی نیست کاربر هر روز گروه دامی و جیره برای بهاربندهای انتخابی ثبت نماید کافیست هر روز فقط تغییرات نسبت به روز قبل را در اطلاعات اعمال کند.

در بخش فرم خوراك ريز می توانید درصدهای مربوط به یک وعده را وارد نمایید و صفحه چاپی مقدار مصرف از هر خوراک برای هر بهاربند را بگیرید.

بسياري از دامداري ها پسماند خوراك دام هاي شيري را جمع آوري كرده و به دام هاي نر گوشتي اختصاص ميدهند. اگر مقدار خوراك جمع آوري شده از آخور گاوهاي شيري كسر و به مصرف دام هاي نر اضافه نشود در محاسبات قيمت تمام شده شير و گوشت، كارشناسان و مديران دچار اشتباه محاسباتي خواهند شد.

نرم افزار تغذیه

  • سرک:

اگر خوراکی به صورت سرک به بهاربندی اضافه شده می توانید اطلاعات مربوطه را در این بخش اضافه نمائید. در بخش سرک تاریخ و خوراکهایی که قرار است اضافه تر از جیره به بهاربندها داده شود همراه مقادیر انها انتخاب می شوند سپس بهاربندها می تواند بصورت گروهی و یا تكی اضافه و ثبت شوند برای تعدیل نیز به همین صورت است با این تفاوت که از خوراک مصرفی کم می شود.

نرم افزار مدیرت تغذیه دامداری

 

  • تعدیل:

اگر هنگام درست کردن TMR  خوراکی در لیست ترکیب خوراک بهاربندها کم کرده اید باید در این قسمت اطلاعات مربوطه ثبت شود.

 نرم افزار تغذیه گاوداری مدیران

 

 

دانلود فایل متنی راهنمای نرم افزار تغذیه

 

 

 

لیست گزارشات تغذيه :

 

امكانات عمومي:

بهره گيري از نرم افزار گزارشگيري رز:

   در نرم افزار گزارش گير رز  كاربر مي تواند با آموزش سريع ساخت گزارش، به توليد گزارشهاي مورد نياز خود به تعداد بي نهايت گزارش بپردازد. اين نرم افزار كمك مي كند تا در صورت ايجاد نياز به يك گزارش جديد و يا نياز به ايجاد تغيير در يك گزارش قديمي، كاربر بتواند بدون نياز به مراجعه و يا تماس با شركت سازنده نرم افزار و بدون پرداخت هزينه اي، خود به تهيه آن گزارش بپردازد. اين در حالي مي باشد كه بسته نرم افزاري ذكر شده شامل بيش از 100 گزارش آماده در هر بخش مي باشد.