زبان خود را انتخاب کنید

آنتي ويروس آويرا

 

مبارزه با ویروس های کامپیوتری امروزه به عنوان یکی از مهمترین اصول در مدیریت و نگهداری از سیستم ها محسوب می شود. هر ساله سیستم های کامپیوتری زیادی بر اثر مشکلات و اختلالات ناشی از ویروس ها دچار ضررهای مختلف می شوند. نرم افزارهای مختلفی را امروزه می توان به عنوان ابزارهای کاربردی در راه مبارزه با ویروس ها یافت که هریک از ابزارهای مختلفی برای حفاظت از سیستم ها استفاده می نمایند.

نرم افزارهایی که به Anti Virus مشهورند توسط تکنیک های نرم افزاری پیشرفته و نظارت همزمان به تمامی نقاط مختلف سیستم عامل از انتشار ویروس ها جلوگیری می کنند. نرم افزار های متعدد زیادی را می توان در این زمینه ساخت که هم دارای محبوبیت و شهرت بسیاری در این زمینه می باشند و هم به عنوان ابزارهای حرفه این کار محسوب می شوند.        

 

 

بسته نرم افزاری Avira Premium Security Suite یکی از بهترین نرم افزار های امنیتی به شمار می رود. این مجموعه  محصول کمپانی Avira که یک شرکت آلمانی است می باشد. این شرکت  اولین محصول خود را در سال 1988 (20 سال پیش) با نام H+BEDV Datentechnik GmbH عرضه نمود. بعد ها با تغییر نام ضد ویروس ها به نام AntiVir به کار خود ادامه داد. این آنتی ویروس هم به صورت رایگان و هم به صورت حرفه ای عرضه می گردی.د تا به امروز که بسته نرم افزار بسیار قدرتمند Avira Premium Security Suite از سوی این کمپانی آلمانی عرضه گردیده است، مجموعه ای بسیار قدرتمندی که توانایی مقابله با جدید ترین ویروس ها را دارا است. دلیل این قدرت استفاده از بهترین و جدیدترین استاندارد های کشف و شناسایی برنامه های مخرب است.

این آنتی ویروس در سایت av-comparatives که پایگاهی برای آزمایش آنتی ویروس ها می باشد در رده ایی بالاتر از آنتی ویروس های بسیار مشهور NOD 32 و Kaspersky قرار گرفته است. این بسته امنیتی نه تنها آنتی ویروسی قدرتمندی است بلکه شامل ابزارهایی است که می تواند رایانه شما را در برابر حمله هر نوع فایل مخربی محفوظ سازد.      

 

قابلیت های کلیدی نرم افزار     Avira AntiVir Premium 2009 V9.0.0.420:

- مراقبت دائمی از سیستم          

- توانایی کنترل تمامی فایل های سیستم و پروسه های حافظه         

- جلوگیری از اجرای فایل های مشکوک با اخطار به کاربر در این زمینه  

- دارای DataBase ای قدرتمند برای شناسایی ویروس ها       

- توانایی به روز رسانی نرم افزار و DataBase آن      

- دارای ابزارهای دیواره آتش برای حفاظت از سیستم شما در مقابل هکرها       

- توانایی مبارزه با نرم افزارهای جاسوسی 

- قابلیت مبارزه با هرزنامه های اینترنتی     

- شناسایی جدید ترین ویروس ها، تروجان ها و در کل فایل های مخرب 

- محیط کاربری بسیار ساده         

- سرعت عمل بسیار بالا 

- بسته های به روز رسانی کم حجم و به روز رسانی سریع به صورت آنلاین     

- سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز     

-و...

آويرا با كسب بالاترين امتياز در چهار دوره پياپي در سازمان مستقل و معتبر www.av-comparatives.org ، به عنوان برترين آنتي ويروس 2008 شناخته شده است . در اين مركز ، دو نوع تست عمده صورت مي گيرد كه عبارتند از on-demand و Proactive. در تست Proactive، ضد ويروس ‌ها به مدت 3 ماه به روز رساني نمي‌شوند و توان آن‌ هادر مقابل تهديداتي كه پس از اين سه ماه منتشر مي‌شوند مورد ارزيابي قرار مي گيرد. در تست on demand ، ضدويروس‌ها در يك زمان بخصوص به روز رساني مي‌شوند و توان ويروس‌يابي آن‌ها با توجه به نمونه‌هاي ويروسي مختلف كه بسيار جامع و فراگير هستند، مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

ویژگیهای ممتاز آویرا       

- بالاترين درصد شناسايي تهديدات   
- كمترين تاثير در عملكرد سيستم    
 - بهترين سرعت عمل در واكنش به ‌تهديدات  
- شناسايي ويروسهاي ايراني در كمتر از 1 ساعت

 - ثبت مستقيم نرم افزار از آلمان       
 - كسب بالاترين رتبه‌ي سازمان مستقل و معتبر AV-Comparatives در سه دوره اخير 2008 كنسول مديريت مركزي قدرتمند تحت ويندوز و يونيكس جهت نصب و مديريت آنتي ويروس بر روي كليه كامپيوترهاي شبكه

واقعيتهايي درباره آويرا     

آويرا طي چهار آزمون اخير در تمامي آزمون‌ هاي اين سازمان ، بالاترين نشان يعني+ Advanced را كسب كرده است.

آويرا طي چهار سال گذشته با ميانگين حدود 90درصد شناسايي، بالاترين درصد را بين تمامي ضدويروس‌هاي دنيا كسب كرده است.    
سرعت بالاي اسكنر و تاثير بسيار ناچيز آويرا بر كارايي سيستم (در اثر سربار)، اين ضدويروس را بعنوان سبك‌ترين و سريع‌ترين نرم‌افزارامنيتي جهان معرفي نموده است.

 

لاوه بر تامين امنيت كامپيوترهاي روميزي و سرورهاي موجود در شبكه، آويرا راهكارهاي امنيتي ديگري براي ايميل و دروازه هاي وب و همچنين راهكارهاي امنيتي براي فايروالها ي سخت افزاري ارايه مي‌كند.

امنيت ايميل        

 آويرا داراي راهكار جامع امنيت ايميل ( شامل آنتي ويروس و آنتي اسپم)براي كليه ايميل سرورها از جمله Exchange و ايميل سرورهاي تحت يونيكس ارايه مي كند.     

امنيت دروازه هاي اينترنت 

 براي مقابله موثر با تهديدات اينترنتي، آويرا محصولات و راهكارهاي جامعي ارايه مي‌كند بسته هاي اطلاعات قبل از ورود به شبكه شما، در دروازه هاي اينترنت توسط آويرا كنترل شده و شما با آسودگي خيال مي‌توانيد به ساير شبكه‌ها از جمله اينترنت متصل شويد. مديريت تهديد يكپارچه Unified Threat Management-UTM UTM يك راهكار ضروري براي مقابله با تهديدات و تامين امنيت كلي شبكه است. با انتخاب راهكار تركيبي اين شركت، يك UTM بسيار قدرتمند با امكانات كامل در اختيار خواهيد داشت كه از نظر اقتصادي نيز بسيار مقرون به صرفه است.   

 

سيستم جامع امنيتي چند لايه براي شبكه هاي بسيار بزرگ        

 برای تامین امنیت شبکه های بزرگ به صورت موثر، به کارگیری یک آنتی ویروس هرچند قدرتمند، به تنهایی کافی نمي باشد. راهکار جامع امنیتی چند لایه، روشی کاملا موثر برای محافظت کل اجزای شبکه در لایه های مختلف بوده و شامل اجزایی برای محافظت از نقاط انتهایی، دروازه های اینترنت، دروازه ایمیل سرور و همچنین شامل IPS/IDS می باشد. در این راهکار، نه تنها با تهدیدات در سطح فایل، بلکه با تهدیدات DOS و سایر حملات سطح شبکه مقابله شده و از ورود کدهای مخرب در همان نقطه آغازین شبکه جلوگیری به عمل می آید. یک مزیت مهم این رویکرد، افزایش کارایی کل سیستم می باشد. به عنوان مثال اگر کاربری سعی در دانلود کردن یک فایل آلوده دارد، آن فایل در سطح دروازه اسکن شده و از رسیدن آن به کامپیوتر کاربر و درگیر شدن کاربر جلوگیری به عمل می آید. از طرف دیگر، با توجه به اینکه بروز نمودن سیستمهای عامل و نرم افزارهای کاربردی، بویژه نصب وصله های سیستم عامل، امری بسیار ضروری می باشد، در این طرح، نرم افزاری برای مدیریت وصله های امنیتی میکروسافت در نظر گرفته شده است. UTM پيشنهادي: برای مقابله با تهدیدات سطح شبکه، از Unified Threat Management-UTM ترکیبی Clarckconnect+Avira كه شامل امكانات بسیار جامع ازجمله آنتي ويروس ، آنتي اسپم ، فيلترينگ، مديريت پهناي باند، فايروال، VPN، IPS/IDS و ... مي‌باشد، پیشنهاد شده است. سخت افزار مربوط به UTMدر مدلهای مختلف برای پشتیبانی از شبکه های 100 کاربر تا 5000 کاربر موجود است. مدیریت آن به صورت تحت وب و بسیار کاربر پسند می باشد. EndPointSecurity پيشنهادي : تركيب GFI Endpoint Security+ Avira مي‌باشد كه علاوه بر تامين امنيت كليه كامپيوترهاي شبكه با استفاده از آنتي ويروس آويرا، قادر به مديريت و كنترل دسترسي به دستگاههاي USB، CD ، فلاپي ، پرینترها و ساير دستگاههاي قابل اتصال به كامپيوتر كاربران مي‌باشد.

 

بروز رساني آويرا با استفاده از فايلهاي آپديت

 ابتدا از آدرس

 

http://dl.antivir.de/down/vdf/ivdf_fusebundle_nt_en.zip 

و يا سايت رسمي آويرا آخرين فايل آپديت را دريافت نماييد.

1- اين فايل را با كمك CD      ويا يك ابزار ديگر به كامپيوتر مورد نظر منتقل كنيد.

2- به آويرا رفته و Update      بخش  Manual Update     را انتخاب كنيد

3- فايل IVDF    را انتخاب كنيد و Open را بزنيد

 

ميتوانيد فيلم آموزشي آنرا از اين ادرس بگيريد

 

http://tenuktutorials.blogspot.com/2008/11/how-to-avira-manual-update.html

 

ابتدا از آدرس 


http://dl.antivir.de/down/vdf/ivdf_fusebundle_nt_en.zip

و يا سايت رسمي آويرا آخرين فايل آپديت را دريافت نماييد.

1- اين فايل را با كمك CD  ويا يك ابزار ديگر به كامپيوتر مورد نظر منتقل كنيد.

2- به آويرا رفته و Update  بخش  Manual Update را انتخاب كنيد

3- فايل IVDF  را انتخاب كنيد و Open را بزنيد

ميتوانيد فيلم آموزشي آنرا از اين ادرس بگيريد

http://tenuktutorials.blogspot.com/2008/11/how-to-avira-manual-update.html