تولید مثل يكي از عوامل کلیدی در تعیین بازده پرورش گاوهای شیرده است و تشخيص به موقع فحلي يكي از مهمترین جنبه های مدیریتی در گله گاوهای شیرده می باشد. فحلی متعاقب تغييرات هورموني اتفاق مي افتد و به عنوان یک پدیده رفتاری محسوب می شود. و در صورتی­که زمان بروز فحلی بموقع تشخیص داده نشود و گاو بموقع تلقیح نگردد، دست کم به اندازه یک چرخه فحلی، فاصله گوساله زائی افزایش خواهد یافت. ثبت اطلاعات صحيح در مورد فحلي به تشخيص مشكلات توليدمثلي بسيار كمك مي كند و در مدیریت گاو ها از لحاظ اقتصادی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 اكثر گاوها به صورت طبيعي اولين فحلي خود را طي 30 تا 50 روز پس از زايش نشان مي دهند. توليد كنندگاني كه نرخ گيرايي خوبي در گله خود دارند طي 65 تا 75 روز پس از زايش گاوهاي خود را تلقيح مي­كنند. نگاه كلي به آمارهاي ثبت شده از گاوداري هاي تحث پوشش شركت تعاوني وحدت استان اصفهان نشان داده دام هايي كه در بازه كمتر از 60 روز يا بيشتر از 110 روز پس از ز ايش تلقيح شده­اند، نرخ گيرايي كمتري در مقايسه با دام هاي كه در بازه زماني 60  تا 85 روز و 86 تا 110 روز پس از زايش اولين تلقيح خود را تجربه نموده­اند.

آيدي كانال تلگرام شركت مديران:ModiranCo@

جهت پيشنهاد و مشاركت با آيدي های  Modiran8@ و يا MVakili@ در تلگرام  در تماس باشيد

.

شرکت مديران ارائه کننده خدمات برنامه نويسي و گزارش نويسي تخصصي وي‍ژه دامداري ها و ساير شركتها ،ارگانها و موسسات

درباره شرکت مديران

شرکت مديران ( m88.ir ) در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات نرم افزاري  به طور رسمی آغاز نمود.با توجه به گسترش روزافزون استفاده از نرم ­افزارهاي كامپيوتري در حوزه دامپروري­هاي صنعتي بخصوص گاوداري­ها، اين شركت اقدام به ارائه نرم افزارهايي در اين زمينه نموده است.

ساير خدمات مديران عبارتند از :

  • توليد نرم افزارهاي تخصصي
  • مجري نرم افزارهاي تخصصي پايگاه داده بر روي موبايل
  • مشاور و مجري استانداردهاي نرم افزار و امنيت اطلاعات
  • مشاور و مجري ورود تكنولوژي هاي جديد
  • مشاور و مجري سيستمهايERP
  • طراحي و راه اندازي وب سايت و پرتالهاي تجاري و..

راه های تماس با شرکت مديران

ارتباط از طريق ایمیل شرکت :

ايميل واحد فني:  

 

ارتباط از طريق تماس تلفني با دفتر مركزي:

34401393 - 031-34401105

تلفن همراه:

0913-102-6235

 

آدرس سایت رسمی شرکت مديران : www.m88.ir