تحقيقات و پژوهش­هاي زيادي اثر تيپ بر توليد و طول عمر اقتصادي گاوهاي شيري را نشان داده است. بنابراين مي­توان با بهرگيري از ارزيابي صفات گاوشيري ميزان كل توليد و تعداد دورهاي شيردهي و تداوم شيردهي گاوهاي شيري را بهبود بخشيد و با افزايش طول عمر مفيد دام تعداد تليسه­هاي مورد نياز براي جايگزيني در گله را كاهش داده و در نتيجه سود بيشتري حاصل نمود. علاوه­براين طبقه­بندي دام­ها از نظر تيپ و توليد،‌ اطلاعاتي به دامداري مي­دهد كه با آنها مي­تواند به نقاط قوت و ضعف مديريت خود پي برده و از حداكثر توان در انتخاب ژنتيكي دام­هاي خود استفاده نمايند. در نتيجه مي­توان گفت خصوصيات مربوط به تيپ رابطه نزديكي با بازده اقتصادي يك گله گاو شيري دارد بنابراين آگاهي از وضعيت خصوصيات تيپ دام و اين كه چگونه اين خصوصيات مي­تواند در بازه حيوان موثر باشد، از عوامل ضروري در مديريت صحيح يك گله گاوشيري است. در اين راستا اطلاع از وضعيت گاوهاي نر ارزيابي شده كه مي­توانند صفات توليدي را به فرزندان خود انتقال دهند،‌ در برنامه­ريزي صحيح براي تلقيح گاوهاي يك گله اهميت زيادي دارد. 

اكثر كشورها از صفاتي استاندار در سيستم ارزيابي تيپ گاوهاي شيري استفاده مي­كنند كه شامل: قد و قامت،‌ عمق بدن،‌ عرض سينه، وضعيت ناحيه كمر،‌ زاويه­دار بودن بدن،‌ زاويه كپل،‌ طول كپل، عرض كپل،‌ استقرار پاها از عقب و پهلو،‌ زاويه سم،‌ ارتفاع عقب پستان، اتصال پستان، عمق پستان، عرض پستان عقب، ليگامنت اتصال دهنده وسط پستان،‌ تعادل پستان و طول پستانك­ها مي­باشد. امتيازهاي داده شده به هر كدام از اين صفات به عنوان شاخصي تركيبي از مجموعه صفات موثر بر توليد و طول اقتصادي دام­ها مي­باشد كه مي­تواند به عنوان يك معيار جهت بهگزيني، تعيين اسپرم،‌اصلاح نژاد و... در مديريت گله مورد استفده قرار گيرد.

    

 آيدي تلگرام : @ModiranCo,@MVakili,@Modiran8

    آيدي اينستاگرام: modirangroup_344-01105

شرکت مديران ارائه کننده خدمات برنامه نويسي و گزارش نويسي تخصصي وي‍ژه دامداري ها و ساير شركتها ،ارگانها و موسسات

درباره شرکت مديران

شرکت مديران ( m88.ir ) در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات نرم افزاري  به طور رسمی آغاز نمود.با توجه به گسترش روزافزون استفاده از نرم ­افزارهاي كامپيوتري در حوزه دامپروري­هاي صنعتي بخصوص گاوداري­ها، اين شركت اقدام به ارائه نرم افزارهايي در اين زمينه نموده است.

ساير خدمات مديران عبارتند از :

  • توليد نرم افزارهاي تخصصي
  • مجري نرم افزارهاي تخصصي پايگاه داده بر روي موبايل
  • مشاور و مجري استانداردهاي نرم افزار و امنيت اطلاعات
  • مشاور و مجري ورود تكنولوژي هاي جديد
  • مشاور و مجري سيستمهايERP
  • طراحي و راه اندازي وب سايت و پرتالهاي تجاري و..

راه های تماس با شرکت مديران

ارتباط از طريق ایمیل شرکت :

ايميل واحد فني:  

 

ارتباط از طريق تماس تلفني با دفتر مركزي:

34401393 - 031-34401105

تلفن همراه:

0913-102-6235

 

آدرس سایت رسمی شرکت مديران : www.m88.ir