زبان خود را انتخاب کنید

مقاله مرور برخی گزارشهای مدیریت گله (بخش دوم)

مرور برخی گزارشهای مدیریت گله (بخش دوم)

نام نویسنده تاریخ زمان مطالعه خلاصه مطلب
خانم طباطبایی

 

خانم گل آبادی

۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۵ دقیقه مرور برخی گزارش های مدیریت گله مدیران

 

گاوهای ورم پستان جدید

در این گزارش که به فرمت  JTXT است می توان دام های شیری را مورد بررسی قرار داد. این گزارش گاوهای با سوماتیک بالاتر از ۲۰۰۰۰۰ آمده است. همچنین جهت مقایسه رکوردهای قبلی دام ها نیز در گزارش موجود است.

کارشناسان و مدیران از این گزارش برای  بررسی اطلاعات وضعیت ورم پستان  به صورت ماهیانه  استفاده می کنند. با استفاده از این گزارش می توان برای اقدامات درمان بهترین راه  را انتخاب کرده و قبل از شروع علائم کلینیکی روش انتخابی  برای درمان سوماتیک دام ها انجام داد.

خطاها : شاید دام بخاطر مصرف یک سری از داروها سوماتیک بالایی به صورت موقت داشته باشد که این دام باید از بقیه سوماتیکی ها جدا گردد.

 

نام گزارش : تولید شیر ماهانه همراه نمودار

بررسی رکورد شیر دامها در بازه های بیست روزه ی شیردهی آورده شده است. با استفاده از این گزارش میتوان میزان شیر را با توجه به روز شیردهی بدست اورد که این موضوع به خصوص در مورد پیک تولید بسیار مهم است. همچنین دام هایی که روز شیردهی بالایی دارند نیز با استفاده از این نمودار مورد بررسی قرار می گیرند که ماهانه تعدادی از انها اماده حذف میشوند .

این گزارش می تواند با گزارش های بخش مدیریت و همچنین تغذیه و قیمت تمام شده ترکیب شود (گزارش هایی که مربوط به تولید شیر هستند چون محصول اصلی گاوداری های شیری تولید شیر است بنابراین باید به طور کامل و با تمام بخش های گاوداری مورد بررسی قرار گیرد)

خطا: اگر ورود اطلاعات درست باشد در این برنامه خطایی وجود ندارد.

 

 

لیست زایش ها و مشخصات فرزندان

با استفاده از این گزارش کارشناسان میتواند دامهای زایش کرده بین دو تاریخ مشخص با تمام خصوصیات زایش اعم از طول مدت آبستنی، گوساله متولد شده ، نحوه تولد ، وضعیت زایمان و کلا بسیاری از موارد مهم دیگر را بدست آورد. این گزارش در تمام گاوداری ها بسیار کاربردی و مورد نیاز است .نوع گزارش  JSC که در آن شخص گزارشگیرنده براساس نیاز خود هر کدام از فیلدهای که برایش کاربردی است را انتخاب و در خروجی گزارش مشاهده کند.

خطاها : اگر در این گزارش موجودیت کنونی گوساله متولد شده باشد بسیار کاربردی و مهم است . زیرا تحلیل گران این گزارش در بسیاری از موارد به دنبال این هستند که چه گوساله هایی از چه مادرانی از گله حذف شده اند.