چرا نرخ توليدمثل در گله هاي گاو بسيار مهم است:

بدون داشتن گاوهاي آبستن در گله توليد شير و گوشت امكان پذير نيست و بازده تولید مثلی جزء اصلی در  موفقیت اقتصادي گله هاي شیري است، لذا براي پرورش موفقيت آميز و دست يابي به سود، اهميت به موضوع توليدمثل و نرخ توليدمثلي بسيار حائز اهميت است. براي كنترل اين موضوع مهم در ابتدا بايد روش هاي مناسب جهت محاسبه عملكرد توليدمثلي و توان آبستني را در دست داشت. يكي از كوتاه ترين و مناسب ترين راه هاي اندازه گيري عملكرد توليدمثلي گله، نرخ آبستني فرگوسن است كه سرعت باروري گاو را در گله توصيف مي كند.

فرگوسن و گالیگان  در سال 1993 نشان دادند که نرخ آبستني ( PR ) در اولین 21 روز پايان دوره انتظار اجباري (VWP) 79 درصد تغییر در فاصله زایش گاوهاي شیري نشان داده است، بنابراین بهینه سازي PR در پایان VWP براي بهبود بازده تولید مثلی گله هاي شیري مهم است. در گله هاي پر تولید و خوب مدیریت شده به طور معمول 55-50 درصد آبستنی گاوهاي شیرده قبل از 110 روز شیردهی، در یک میانگین روزهاي باز 105 روز حاصل میشود. این تعداد معمولاً تنها با دستکاري هاي فاصله از زایش تا اولین تلقيح (AI) و بهبود در نرخ سرویس و P/ AI  به دست می آید.

آيدي كانال تلگرام شركت مديران:ModiranCo@

جهت پيشنهاد و مشاركت با آيدي های  Modiran8@ و يا MVakili@ در تلگرام  در تماس باشيد

شرکت مديران ارائه کننده خدمات برنامه نويسي و گزارش نويسي تخصصي وي‍ژه دامداري ها و ساير شركتها ،ارگانها و موسسات

درباره شرکت مديران

شرکت مديران ( m88.ir ) در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات نرم افزاري  به طور رسمی آغاز نمود.با توجه به گسترش روزافزون استفاده از نرم ­افزارهاي كامپيوتري در حوزه دامپروري­هاي صنعتي بخصوص گاوداري­ها، اين شركت اقدام به ارائه نرم افزارهايي در اين زمينه نموده است.

ساير خدمات مديران عبارتند از :

  • توليد نرم افزارهاي تخصصي
  • مجري نرم افزارهاي تخصصي پايگاه داده بر روي موبايل
  • مشاور و مجري استانداردهاي نرم افزار و امنيت اطلاعات
  • مشاور و مجري ورود تكنولوژي هاي جديد
  • مشاور و مجري سيستمهايERP
  • طراحي و راه اندازي وب سايت و پرتالهاي تجاري و..

راه های تماس با شرکت مديران

ارتباط از طريق ایمیل شرکت :

ايميل واحد فني:  

 

ارتباط از طريق تماس تلفني با دفتر مركزي:

34401393 - 031-34401105

تلفن همراه:

0913-102-6235

 

آدرس سایت رسمی شرکت مديران : www.m88.ir