عملکرد بهینه حیوان زمانی حاصل میشود که همه عاملهاي محیطی، با نیازهاي حیوان هماهنگ باشند. در واقع آسایش گاو تابعی از مدیریت محیط پیرامون گاو است. مدیریت عوامل محیطی گاو بر روی توانایی تخصیص بودجه بندی های زمانی طبیعی و رفتارهای گاوها تاثیر می گذارد. مديريت محیط مطلوب در کنار تغذیه مناسب نیازهای بودجه بندی زمانی را تامین می کند و رفتارهای تغذیه ای و مصرف خوراک در این شرایط به صورت مطلوب و بهینه در می آید که موجب افزایش بهره وری و سلامت گاوها خواهد شد. وجود اثرات متقابل در خوراک دهی، استراحت و نشخوار از عوامل حیاتی در راحتی و آسایش گاو می باشند. يكپارچگي سیستم، پر شدن دستگاه گوارش و مکانیسم های فیزیولوژیکی باعث کنترل میزان مصرف خوراک و سطح تولید می شوند؛ اما مدیریت عوامل محیطی نیز اثر افزایشی فوق العاده قدرتمندی برروی پاسخ های رفتاری و عملکردی حیوان به جیره مصرفی می گذارد.

در صورتی که شدت یا طول دوره تنش از آستانه تحمل حیوان خارج شود، آسیبهاي رفتاري ، فیزیولوژیکی و ایمنی به وجود می­آورد. انجام وظایف مورد انتظار حیوان مختل می شود. عملکرد آن کاهش می یابد و سلامت حیوان آسیب میبیند. تنش، بسته به شدت و طول مدت تنش، تنش متوسط یا تنش شدید خواهد بود. نشانه هاي تنش گرمایی شامل همسو کردن بدن با جهت تابش خورشید، جستجوي سایه، امتناع از خوابیدن، کاهش خوراك مصرفی یا خوردن مقادیر کمتر در دفعه هاي بیشتر، تجمع پیرامون آبشخورها، آشفتگی و ناآرامی، کاهش یا توقف نشخوار، دهان باز و به سختی نفس کشیدن، تراوش بیش از اندازه بزاق است

آیدی تلگرام : @ModiranCo

اینستاگرام : @modiran_34401105

شماره تماس: 031-34401105-34401393

شرکت مديران ارائه کننده خدمات برنامه نويسي و گزارش نويسي تخصصي وي‍ژه دامداري ها و ساير شركتها ،ارگانها و موسسات

درباره شرکت مديران

شرکت مديران ( m88.ir ) در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات نرم افزاري  به طور رسمی آغاز نمود.با توجه به گسترش روزافزون استفاده از نرم ­افزارهاي كامپيوتري در حوزه دامپروري­هاي صنعتي بخصوص گاوداري­ها، اين شركت اقدام به ارائه نرم افزارهايي در اين زمينه نموده است.

ساير خدمات مديران عبارتند از :

  • توليد نرم افزارهاي تخصصي
  • مجري نرم افزارهاي تخصصي پايگاه داده بر روي موبايل
  • مشاور و مجري استانداردهاي نرم افزار و امنيت اطلاعات
  • مشاور و مجري ورود تكنولوژي هاي جديد
  • مشاور و مجري سيستمهايERP
  • طراحي و راه اندازي وب سايت و پرتالهاي تجاري و..

راه های تماس با شرکت مديران

ارتباط از طريق ایمیل شرکت :

ايميل واحد فني:  

 

ارتباط از طريق تماس تلفني با دفتر مركزي:

34401393 - 031-34401105

تلفن همراه:

0913-102-6235

 

آدرس سایت رسمی شرکت مديران : www.m88.ir