مرور برخی گزارشهای مدیریت گله

نام نویسنده تاریخ زمان مطالعه خلاصه مطلب
خانم طباطبایی

 

محمد وکیلی

۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ۵ دقیقه مرور برخی گزارش های مدیریت گله مدیران

 

آخرین وضعیت دام های شیری تولید مثل

گزارش روتین روزانه مدیر تولید برای کنترل گله و جیره

در این گزارش براساس روزهای شیردهی مواردی مثل میانگین شکم در بازه، میزان تولید شیر و وضعیت تولید مثل دام ها مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

باروری اسپرم خاص

گزارش تولید مثلی و اصلاحی

که بر اساس بازه تاریخ تلقیح، میزان تلقیح و گیرایی و فرزندان متولد شده از یک اسپرم خاص را مورد بررسی قرار میدهد. این گزارش بیشتر برای کسانی که در بحث اصلاح نژادی در گله کار می کنن کاربردی بوده.این گزارش به صورت ماهانه و سالانه و تنها برای ردیابی اسپرم مشخص انجام می شود. این گزارش در سطح متخصص و مشاور ژنتیکی است.

 

 

تست اولیه آبستنی گاو

دام هایی که ایکس روز یا بیشتر از تلقیح آن ها می گذرد و ابستن نیستند

لیستی جهت تست آبستنی اولیه گاوها برای ثبت توضیحات دامپزشک و نام اسپرم و …

 

 

بررسی نرخ فحل یابی

بدست آوردن میزان فحلی در گله بین دو تاریخ مشخص

با استفاده از این گزارش میتوان به کارآمد بودن درمانهای دامپزشکان مجموعه و همچنین دقت فحل یاب پی برد  و همچنین در این برنامه CR,HDR,PR بدست می اید که هر سه این موارد برای دامداری با توجه به قیمت اسپرم و هورمون و همچنین نیروی کار بسیار مهم است

 

خطاهایی که در گزارشات برای کاربران پیش آمده: ممکن است دام فحلی خاموش  یا فحلی کاذب داشته باشد که در بعضی موارد قابل تشخیص از دام فحل نیست

 

گاوهای ورم پستان جدید

گزارش به صورت هفتگی و ماهانه  بر اساس وسعت دامداری قابل اجرا است.
در این گزارش گاوها با سوماتیک بالاتر از ۲۰۰۰۰۰ آورده می شود که با چندین رکورد قبل مقایسه شده است. این گزارش به بخش شیردوش و ورم پستان ارجاع داده میشود . با استفاده از این گزارش میتوان گاوهای ورم پستان و همچنین دقت کارگران شیردوش مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت درمان این گاوها آغاز گردد.

 

 

تولید شیر ماهانه همراه نمودار

خطاها : شاید دام بخاطر مصرف یک سری از داروها سوماتیک بالایی به صورت موقت داشته باشد که این دام باید از بقیه سوماتیکی ها جدا گردد

بررسی رکورد شیر دامها در بازه های بیست روزه ی شیردهی

با استفاده از این گزارش میتوان میزان شیر را با توجه به روز شیردهی بدست اورد که این موضوع به خصوص در مورد پیک تولید بسیار مهم است. همچنین دام هایی که روز شیردهی بالایی دارند نیز در با استفاده از این نمودار مورد بررسی قرار می گیرند که ماهانه تعدادی از انها اماده حذف میشوند .

این گزارش می تواند با گزارش های بخش مدیریت و همچنین تغذیه و قیمت تمام شده ترکیب شود (گزارش هایی که مربوط به تولید شیر هستند چون محصول اصلی گاوداری های شیری تولید شیر است بنابراین باید به طور کامل و با تمام بخش های گاوداری مورد بررسی قرار گیرد)

 

 

لیست زایش ها و مشخصات فرزندان

با استفاده از این گزارش میتوان دامهای زایش کرده بین دو تاریخ مشخص با تمام خصوصیات زایش اعم از طول مدت آبستنی، گوساله متولد شده ، نحوه تولد ، وضعیت زایمان و کلا بسیاری از موارد مهم دیگر را بدست آورد. این گزارش در تمام گاوداری ها بسیار کاربردی و مورد نیاز است .

اگر در این گزارش موجودیت کنونی گوساله متولد شده باشد بسیار کاربردی و مهم است . زیرا تحلیل گران این گزارش در بسیاری از موارد به دنبال این هستند که چه گوساله هایی از چه مادرانی از گله حذف شده اند

 

 

شرکت مديران ارائه کننده خدمات برنامه نويسي و گزارش نويسي تخصصي وي‍ژه دامداري ها و ساير شركتها ،ارگانها و موسسات

درباره شرکت مديران

شرکت مديران ( m88.ir ) در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات نرم افزاري  به طور رسمی آغاز نمود.با توجه به گسترش روزافزون استفاده از نرم ­افزارهاي كامپيوتري در حوزه دامپروري­هاي صنعتي بخصوص گاوداري­ها، اين شركت اقدام به ارائه نرم افزارهايي در اين زمينه نموده است.

ساير خدمات مديران عبارتند از :

  • توليد نرم افزارهاي تخصصي
  • مجري نرم افزارهاي تخصصي پايگاه داده بر روي موبايل
  • مشاور و مجري استانداردهاي نرم افزار و امنيت اطلاعات
  • مشاور و مجري ورود تكنولوژي هاي جديد
  • مشاور و مجري سيستمهايERP
  • طراحي و راه اندازي وب سايت و پرتالهاي تجاري و..

راه های تماس با شرکت مديران

ارتباط از طريق ایمیل شرکت :

ايميل واحد فني:  

 

ارتباط از طريق تماس تلفني با دفتر مركزي:

34401393 - 031-34401105

تلفن همراه:

0913-102-6235

 

آدرس سایت رسمی شرکت مديران : www.m88.ir